Logo Universitätsbibliothek Wien Universität Wien Universitätsbibliothek Wien

Shqip (ALB)

Orari i shėrbimit gjatė semestrit:

E hėnė – E merkurė:9.00 - 17.00
E enjte:9.00 - 18.00
E premte:9.00 - 16.00

Ju lutem kini parasysh oraret e ndryshuara tė shėrbimit nė ditėt pa mėsim

Adresa jonė (Plani i vendndodhjes):

Campus der Universität Wien
Spitalgasse 2-4, Hof 3
A-1090 Wien
Tel.: (+43-1) 4277-16621
Fax: (+43-1) 4277-16629
E-Mail:

Si vihet:

Straßenbahn 5, 33, 43, 44
Autobusi 13A (stacioni i fundit) dhe mė pas rreth 10 minuta nė kėmbė.

Katalogėt:

Pėr materiale para vitit 1972 ju lutem pėrdorni katalogėt manualė tė bibliotekės sonė.

Huazimi:

Biblioteka e Historisė Bashkėkohore dhe Historisė sė Evropės Lindore/Vendndodhja Biblioteka e Historisė sė Evropės Lindore ėshtė njė bibliotekė publike me prezencė, pėr tė cilėn vlen rregullorja e pėrdorimit (PDF) pėr bibliotekat e Universitetit te Vjenės. Disa prej librave mund tė huazohen pėrgjatė fundjavės, nqs posedoni njė dokument huazimi tėvlefshėm, tė Bibliotekės sė Universitetit tė Vjenės. Dorėzimi i vonuar i librave te huazuar pasohet me bllokim huazimi si dhe me njė paralajmėrim me gjobė.

Huazimi nė fundjavė
Huazimi: E premte, 9.00 deri 16.00
Dorėzimi: E hėnė,9.00 deri 12.00

Stafi:

Mag. Markus Stumpf (drejtimi)
Tel.: (+43-1) 4277-16620 or 16710
E-Mail:

Dr. Eva Dobrovic
Tel.: (+43-1) 4277-16625
E-Mail:

Mag. (FH) Marc Drews
Tel.: (+43-1) 4277-16714
E-Mail:

AR Brigitte Maresch
Tel.: (+43-1) 4277-16622
E-Mail:

Volkmar Neuer
Tel.: (+43-1) 4277-16626
E-Mail:

  • Kontakt
    FB Osteurop. Geschichte u. Slawistik:

    Tel.: +43-1-4277-16621
  • News
    RSS button